Бухгалтерський Форум: Податок на прибуток & ПДВ

Бухгалтерський Форум: Податок на прибуток & ПДВ
Свято наближається: поговоримо детально про Податок на прибуток & ПДВ і відсвяткуємо День бухгалтера у приємній компанії

Лектори

Київ

Київ, Венеціанський острів, 1

Захід закінчився

У ПРОГРАМІ

І. ПДВ: від податкової накладної до декларації

Податкова накладна: реквізити, реєстрація, штрафи

 1. Коди товарів і послуг у податковій накладній. Відповідальність за помилки в кодах товарів/послуг та в інших обов’язкових реквізитах податкової накладної — порядок накладення штрафних санкцій. Для кого діє мораторій на застосування штрафів.
 2. Приклади помилок у податкових накладних і варіанти їх виправлення.
 3. Проблемні питання складання податкової накладної в окремих випадках: поставка комплектів, щоденний роздрібний продаж, реалізація неплатникові, перевищення бази оподаткування над ціною продажу тощо.
 4. Порушення строків реєстрації в ЄРПН: штрафні санкції за статтею 1201 ПК (фіскальна позиція ДФС у дії).
 5. Зупинення реєстрації в ЄРПН. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для такого зупинення. Наслідки для платників податку (постачальника і покупця). Що має зробити постачальник у разі зупинення реєстрації .

Окремі питання податкової звітності

 1. Аналіз змін, внесених до форми податкової декларації (наказ Мінфіну від 23.02.2017 № 276). Коли платник ПДВ має право не подавати податкову декларацію до органів ДФС. Додатки до декларації з ПДВ: які є обов’язковими.
 2. База оподаткування в разі поставки товарів/послуг за ціною, нижчою за ціну їх придбання або за звичайну ціну. Безкоштовні (нульові) поставки, рекламні роздачі.
 3. Використання придбаних товарів/послуг у неоподатковуваних операціях. Нарахування податкових зобов’язань на «умовний» продаж: як слід розуміти норму пункту 198.5 ПК. Порядок складання зведених податкових накладних і відображення у податковій декларації «компенсувальних» податкових зобов’язань.
 4. Списання, ліквідація, крадіжки, нестачі: у яких випадках ДФС вимагає нараховувати податкові зобов’язання. Чи законні такі вимоги.
 5. Порядок ормування податкового кредиту (період, суми) і документи, що підтверджують право на податковий кредит.
 6. Операції з імпорту товарів та отримання послуг від нерезидента (дати нарахування податкових зобов’язань та податкового кредиту). Експорт товарів: дата виникнення податкових зобов’язань, порядок підтвердження нульової ставки ПДВ.
 7. Коригування сум податкових зобов’язань і податкового кредиту, в т. ч. у разі списання заборгованості: роз’яснення ДФС і судова практика.
 8. Від’ємне значення податку: хто має право отримати бюджетне відшкодування. Порядок розрахунку відповідної суми. Строки проведення перевірки щодо підтвердження суми бюджетного відшкодування. Залишок від’ємного значення податку після відшкодування: рекомендації щодо заповнення додатка Д2.
 9. Бюджетна дотація для розвитку сільгоспвиробників: розрахунок відповідної суми порядок її виплати (додаток Д9).
 10. Виправлення помилок у податковій звітності: недоплати й переплати. Зміни до порядку сплати сум податку за уточнюючими розрахунками. Переплата ПДВ: к СЕА впливає на порядок виправлення помилок попередніх звітних періодів.
 11. Збільшення/зменшення від’ємного значення податку: як і коли платникам доцільно виправляти помилки попереднього періоду.

ІІ. Податок на прибуток: заповнення декларації за півріччя та податкова оптимізація

 1. Аналіз оновлених показників декларації з податку на прибуток.
 2. Різниці для невиробничих необоротних активів. Безповоротна фінансова допомога на користь «нульовиків» та неплатників. Штрафи і пеня на користь «нульовиків» та неплатників. Різниці в разі зміни системи оподаткування.
 3. Трансфертне ціноутворення. Різниці за операціями з нерезидентами — пов’язаними особами. Ціна, визначена за принципом «витягнутої руки», замість звичайної.
 4. Проблемні ситуації в разі списання дебіторки. Різниці за резервами та забезпеченнями.
 5. Поповнення обігових коштів підприємства: варіанти і ризики.
 6. Податкова оптимізація крізь призму можливостей бухобліку.

Для всіх учасників передбачено:

 • персональні консультації від лекторів
 • презентації лекторів на електронну пошту
 • СЕРТИФІКАТИ, що підтверджують участь у семінарі
 • комплект канцелярського приладдя
 • кава-пауза
 • святковий фуршет

Лектори

ДРОБОТТЯ Сергій ДРОБОТТЯ Сергій Автор багатьох публікацій та аналітичних статей у бухгалтерських виданнях
СІЧ Олег СІЧ Олег керівник Об'єднаної бухгалтерської редакції (комерційний та бюджтений напрями), сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))

Коментарі

  Коментувати можуть лише зареєстровані користувачі

  Інші коментарі

  Схожі заходи

  Київ Конференції та семінари

  Головбух вторинної медицини: фінансовий план та звітність

  Головбух вторинної медицини: фінансовий план та звітність

  Цифрове видавництво MCFR та тижневик «Головбух: Медицина» запрошує на семінар

  Київ Конференції та семінари